EIT CLIMATE-KIC PROGRAMMAS “YOUNG INNOVATORS” IEVIEŠANA EKOSKOLĀS

“Young innovators” ir Eiropas Inovāciju un tehnoloģijas institūta klimata zināšanu un inovāciju kopienas Climate-KIC programma, kas Latvijā tiek ieviesta, sadarbojoties Rīgas Tehniskajai universitātei, EIT Climate-KIC Hub Latvia un Vides Izglītība fondam.

Tāir eksperimentāla programma par sistēmisko domāšanu 12-18 gadus jauniešiem, lai veicinātu uzņēmējspējas un sociālās prasmes, kas vērstas uz klimata pārmaiņas un vides problēmas mazināšanu un savas dzīves vides uzlabošanu. Programmas laikā jaunieši attīsta mūsdienās nepieciešamas prasmes un, izmantojot dažādas metodes, izpēta izaicinājuma/problēmsituāciju devēju problēmas, kā arī rada un iesaka risinājumus, lai mazinātu klimata pārmaiņas un uzlabotu vidi. 

Programmas laikā tiek organizētas mācības skolotājiem, kas apgūst metodes un stundu plānus, ko izmanto darbā ar skolēniem. Papildu aktivitāte ir ideācijas pasākums – hakatons, kurā aicināti piedalīties jaunieši, lai risinātu kādu uzņēmumu, organizāciju, publiskā sektora institūciju problēmas un piedāvātu idejas, risinājumus, kas palīdzētu uzlabot situāciju Latvijā un pasaulē.

Publiski pieejamie programmas materiāli:

SkoloTāju pieredzes stāsti par dalību programmā 2020.gadā:

RTU ir EIT klimata zināšanu un inovāciju kopienas “EIT Climate-KIC” partneris kopš 2016. gada. Nodrošinot iespējas Latvijas studentiem, zinātniekiem, jaunuzņēmumiem un dažādu jomu profesionāļiem attīstīt uzņēmējdarbības prasmes, vienlaikus radot risinājumus klimata izmaiņu samazināšanai, RTU stiprina klimatam draudzīgas uzņēmējdarbības un zaļo tehnoloģiju attīstību Latvijā.

Starptautiskā programmas mājas lapa: younginnovators.climate-kic.org un video:

15. novembra pasākums “Aprites ekonomika – resursu efektīva izmantošana”

Pasākuma izglītotāji un pieredzes stāsti:

 • Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Vides kvalitātes un atkritumu apsaimniekošanas nodaļas vadītāja Natālija Cudečka-Puriņa – prezentācija (sadaļā dokumenti)
 • SIA “ZAAO”/ Dabas un tehnoloģiju parka “URDA” vadītāja Arita Smalkā-Boriseviča – prezentācija (sadaļā dokumenti)
 • Vides ilgtspējas un aprites ekonomikas entuziaste , EIT Climate-KIC projektu vadītāja Amanda Griniece – prezentācija (sadaļā dokumenti)
 • Ilgtspējīgas modes zīmola “Rosafella” izveidotāja Katrīna Resne – prezentācija (sadaļā dokumenti)
 • Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas aprites ekonomikas digitālās spēles izstrādātājs Ronalds Palacis. Spēle par aprites ekonomiku pieejama te: http://rit.esmaja.lv

Video no pasākuma pieejams te: 

22. novembra pasākums “Pārtika nav atkritumi”

Pasākuma izglītotāji un pieredzes stāsti:

 • Vides pārvaldības inženiere un hakatona “Climathon Latvia 2021” EIT Food Hub Latvia balvas ieguvēja Zane Gailīte – prezentācija (sadaļā dokumenti)
 • SIA “Rimi” pārstāve Zanda Šadre – prezentācija (sadaļā dokumenti)
 • pārtikas bankas “Paēdušai Latvijai” vadītāja Agita Kraukle – prezentācija (sadaļā dokumenti)
 • SIA “Getliņi EKO” pārstāve Inese Avota – prezentācija (sadaļā dokumenti)
 • “Smart Packaging” līdzdibinātāja Rūta Ozola-Davidāne – prezentācija (sadaļā dokumenti)
 • Skolēnu mācību uzņēmuma “Re-Grain” dibinātāja Agnese Aizpuriete – prezentācija (sadaļā dokumenti)

Video no pasākuma pieejams te: 

To top